Masz pytania?
Zapoznaj się z informacjami poniżej.

Co oznacza rodzaj fali?

Jaki rodzaj materiału używany jest do produkcji kartonów?

Dowiedz się więcej

Co oznacza rodzaj fali?


Podstawowymi rodzajami fal stosowanymi przy produkcji kartonów 3-warstwowych posiadają oznaczenia: B, C lub E.

Fala B – najpopularniejsza i najczęściej stosowana. Charakteryzuje się niewielką wysokości fali: od 2,5 do 3 mm, co pozytywnie wpływa na ekonomiczny wymiar przechowywania kartonów wykonanych z tej tektury (ze względu na grubość ścianki zajmują one niewiele miejsca). Bardzo trwała i odporna na odkształcenie. Stosowana zarówno w prostych opakowaniach klapowych, jak i fasonowych oraz jako przekładki paletowe.
   
Fala C – tektura o wysokości od 3 do 3,7 mm. Jest bardziej odporna na zgniecenia niż fala B, . Może być wykorzystywana do produkcji pudeł, do których włożona zawartość nie będzie cięższa niż 30 kg.
  
Fala E – fala o drobnej konstrukcji (zwana mikrofalą) i wysokości od 1 do 1,7 mm. Wyróżnia się doskonałą odpornością na zgniatanie oraz dużą sztywnością.Tektura przeznaczona tylko do produkcji na wykrojnikach.

Na rynku dostępna jest również tektura o następujacym rodzaju fal:

Tektura BC jej grubość to od 6 do 7 mm

Tektura BE – występuje w grubości od 3,7 do 5 mm.

Jaki rodzaj materiału używany jest do produkcji kartonów?


Do produkcji kartonów używamy dwóch rodzajów materiału: tekturę falistą trzywarstwową w fali B, C, E o gramaturze 340-510 g/m2 oraz tekturę falistą pięciowarstwowa w fali BC lub EB o gramaturze 590-940 g/m2

Shopping Cart